Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Horizontal

horiz..jpgSú klasické interiérové horizontálne žalúzie so širokou možnosťou umiestnenia. Sú vhodné do zdvojených okien, svoju funkciu však plnia aj na nových plastových, resp. na drevených euro oknách s izolačným dvojsklom. Ako interiérový doplnok je možné ich montovať do, alebo pred stavebné otvory. Svoje uplatnenie nájdu aj ako žalúzie pre strešné okná.


Všeobecný popis

Klasické interiérové žalúzie HORIZONTAL sú kombináciou dlhej životnosti, kvality, ľahkej obsluhy a údržby za prijateľnú cenu. Chránia interiér miestnosti proti svetlu a hluku. Sú charakteristické horizontálnym usporiadaním lamiel, pričom ich naklápaním sa zabezpečuje požadovaná miera zatienenia interiéru. Lamely sú zhotovené z veľmi flexibilnej hliníkovej zliatiny s povrchovou úpravou špeciálnym vypaľovaným lakom, ktorý im zabezpečuje dokonalú ochranu proti mechanickému poškodeniu. Žalúzie HORIZONTAL sú použiteľné nielen na otváracie okná, ale aj na vyklápacie okná a strešné okná s uhlom sklopenia od 15° do 90°. Preklápanie lamiel je riešené pomocou ovládacej tyčky a ich vyťahovanie pomocou šnúrky. Lamely sú fixované v bočných výrezoch pomocou silónu, takže aj pri rýchlom otvorení okna je ich poloha zabezpečená a sú dokonale a presne vedené. Na výrobu sa používajú lamely šírky 16mm a 25mm, pričom celotieniace prevedenie vyrábame iba v šírke lamely 25mm. Lamely ponúkame v širokej škále farebnosti vrátane imitácie dreva. Žalúzie HORIZONTAL ponúkajú kvalitné železné, plastové a textilné komponenty spolu so štandardne vysokou kvalitou hliníkových lamiel. Pri výbere žalúzií HORIZONTAL sa môžete okrem širokej škály farieb a rozmerov rozhodnúť pre:
- farbu tienenia
- farbu systému
- farbu textílií
- šírku lamely (25 alebo 16mm)
- umiestnenie ovládania (na pravej alebo ľavej strane)
- obyčajné alebo celotieniace prevedenie

                                                       horiz.1.jpg