Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Fanroll FP

fan.fp1.jpgRolety FANROLL v prevedení pružinová roleta s technickým označením FP sú klasické interiérové látkové rolety. Sú vyrábané s dvoma priemermi horného návinu a to 25 a 38mm. Rolety je možné nastaviť do ktorejkoľvek polohy pomocou aretačného mechanizmu. Jednoduchá montáž na nadokenný preklad, resp. na okenné krídlo a široká možnosť výberu látok robia z tejto rolety žiadaný a dekoratívny doplnok interiéru.

Všeobecný postup

Pružinová roleta je neprehliadnuteľným, elegantným a veľmi praktickým dekoratívnym prvkom, ktorý plní nielen tieniacu funkciu, ale nezanedbateľná je aj úspora energie a zároveň dotvára celkový výraz interiéru. Prednosťou je veľmi jednoduché ovládanie a montáž. Roleta sa montuje priamo na okno, alebo na nadokenný preklad, pričom vtedy môže látka presahovať rozmer okenného otvoru aj po bokoch a prekrývať aj väčšiu časť steny. Vzhľadom k širokej škále ponúkaných látok je možné pružinové rolety prispôsobiť každému interiéru a splniť aj najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. Obľúbené a časté sú rolety so zvislými či vodorovnými pásikmi, s aplikáciou drobného nevtieravého vzoru, ale aj jednofarebné rolety s rôznym stupňom tienenia. Látka sa plynulo natáča na hliníkový hriadeľ pomocou pružiny a ovláda sa pomocou spodného nosníka s plastovým madlom, alebo ovládacou textilnou šnúrkou s dreveným zvončekom. Nastaviť roletu do požadovanej polohy umožňuje aretačný mechanizmus. Ťahom spodného nosníka smerom dolu prekonáme odpor pružiny a roletu spustíme do požadovanej pozície. Ak chceme roletu opäť vytiahnuť, tak mierne potiahneme spodný nosník smerom dolu, pričom dôjde k odblokovaniu aretačného mechanizmu a nahromadená energia v pružine začne samovoľne navíjať látku na hriadeľ. Spodný nosník je vyrobený z tvarovaného plechu a je ukončený plastovými koncovkami.

                                               fan.fp.jpg